zima

Co oferuje stolica Warmii i Mazur zimą?

Dni stają się coraz krótsze i coraz bardziej mroźne. Jesień powoli zaczyna nas opuszczać, a wraz z jej odejściem, nadejdzie zima. Wielu z nas będzie szukać możliwości spędzenia wolnego czasu poza domem, by nie ,,dać” się zimowym wahaniom nastroju i przetrwać ten okres w roku. Wśród osób poszukujących atrakcji możemy znaleźć zarówno rodziny z dziećmi, singli, osoby młodsze czy starsze. Dlatego tak ważne jest by zapewnić każdemu ciekawe atrakcje niezależnie od wieku. Olsztyn to jedno z najbardziej popularnych i zabytkowych miast w województwie warmińsko-mazurskim. To miasto tętniące życiem, gdzie władze zawsze starają się zapewniać swoim mieszkańcom, jak i również turystom interesujące imprezy, spotkania, wystawy i wiele innych atrakcji. Przygotowując najróżniejsze wydarzenia, miasto stara się brać także pod uwagę najmłodszych.

Atrakcje dla dzieci

Jak możemy aktywnie i ciekawie spędzić czas ferii zimowych w tym wspaniałym miejscu? Opcji i możliwości jest naprawdę wiele. Między innymi możemy:

 • odwiedzić jedno z trzech tutejszych lodowisk, gdzie nauczymy się jeździć na łyżwach czy też grać w hokej;
 • skorzystać z zabaw integracyjnych, które są organizowane na świeżym powietrzu;
 • odwiedzić jeden z pobliskich ośrodków kultury, gdzie odbywają się zajęcia plastyczne i świetlicowe dla najmłodszych i nie tylko;
 • bezpłatnie skorzystać z miejscowych pływalni lub wykupić karnety
  czy też lekcje pływania w promocyjnych cenach;
 • zapisać się i wyjechać na jedną z wycieczek po okolicy organizowaną przez Urząd Miasta;
 • pójść do olsztyńskiego Lasu Miejskiego, gdzie znajdują się tory saneczkowe, a leśne ścieżki zimą zamieniają się w trasy dla narciarzy biegowych. Oczywiście miasto dysponuje wypożyczalnią nart i sanek dla tych, którzy nie posiadają własnego sprzętu;
 • odwiedzić Planetarium Astronomiczne, stworzone na cześć Mikołaja Kopernika, z którego budynku możemy podziwiać panoramę miasta;
 • przejść się do kina, teatru czy muzeum;
 • przespacerować się na Warmiński Jarmark Świąteczny, gdzie znajdziemy różnego rodzaju prezenty gwiazdkowe dla naszych najbliższym, spróbujemy regionalnych chlebów, mięs i innych specjałów tutejszej kuchni.

Zabytki i historia

A co jeżeli jeszcze nie odnaleźliśmy odpowiednich atrakcji dla nas? W Olsztynie nie można się nudzić! W mieście znajdziemy również Muzeum Warmii i Mazur, gdzie ,,spotkamy się” z historią. W Olsztynie jest wiele różnych spa i hoteli, które przyciągają rozmaitymi ofertami i w których możemy się zrelaksować lub odetchnąć od codziennych obowiązków. Spacer Starówką przybliży nas do historii miasta. Starówka to też wiele restauracji i klimatycznych lokali, w których spróbujemy pysznych potraw, napijemy się zimowego ,,grzańca” lub wysłuchamy zimowych koncertów znanych osób. Jak możemy zauważyć możliwości na spędzenie zimowych dni jest wiele. Na pewno nikt z nas nie będzie się nudził w trakcie trwania ferii zimowych. Olsztyn oferuje wiele interesujących zajęć i atrakcji nie tylko swoim mieszkańcom ale również odwiedzającym to miasto turystom.

Obraz natury zimą

Okolice i przedmieścia Olsztyna także przyciągają swoimi walorami przyrodniczymi jak i również malowniczym położeniem. Wiele osób wybiera się do Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej, gdzie można spacerować, jeździć na nartach, spędzać niezapomniane chwile na świeżym powietrzu i podziwiać krajobraz. Jeśli zdecydowaliśmy się na jedną z podanych powyżej atrakcji, to czas zdobyć na jej temat więcej informacji. Wystarczy, że skorzystamy z wyszukiwarki internetowej i wpiszemy w google interesujące nas hasło. A jeżeli jeszcze chcemy poszukać innych atrakcji, wystarczy, że wpiszemy hasła: ,,atrakcje zimą Olsztyn” lub ,,atrakcje olsztyna”. Wyszukań jest wiele, więc każdy znajdzie taką atrakcję, która spełni jego oczekiwania.