Wakacje Olsztyn – co warto widzieć?

Wiosenny klimat sprawia że coraz częściej myślimy o słońcu. Wiosenna aura przypomina że lato zbliża się wielkimi krokami. Wakacje to dla naszego dziecka czas wyjątkowy. Można bawić się, długo spać i nie myśleć o nauce. Jednak taka długa przerwa w wielu przypadkach negatywnie wpływa na zdolności edukacyjne dziecka. Można jednak temu zaradzić w sposób które dziecko pokocha. Jak to zrobić? Zaraz wam to wszystko opiszę. Usiądźcie wygodnie i zabierzcie się za lekturę. Wakacje Olsztyn czyli przegląd lokalnych ofert.

Długa przerwa nie jest wskazana

Naukowo udowodnione jest że mózg dziecka w roku szkolnym wchodzi na pewien poziom. Dzięki temu dziecko łatwo przyswaja nową wiedzę. Jeżeli jednak stymulacja naukowa zostaje odcięta mózg zwalnia i wchodzi w stań uśpienia. Ponowne wejście na pułap edukacyjny zajmuje mu trochę czasu. Dlatego bardzo ważne jest aby w czasie wakacji odpowiednio stymulować dziecko. Dzięki temu będzie miało łatwiejszy start we wrześniu. Czy to oznacza że musimy zmuszać dziecko do czytania lektur? Nic z tych rzeczy. Wystarczy odpowiednie połączenie nauki i zabawy.

Ciekawa oferta

Zabawa i nauka. To jest klucz do sukcesu. Wystarczy odrobina inwencji a dzięki temu uda Ci się sprawić aby mózg Twojego dziecka nie przeszedł w stan uśpienia. Jeżeli jednak nie masz pomysłu jak to zrobić możesz skorzystać z oferty firm które oferują ciekawe kolonie. Liderem na olsztyńskim rynku jest Akademia Nauki która od wielu lat oferuje zabawne obozy edukacyjne. W zeszłym roku dzieci mogły wziąć udział w obozie detektywistycznym, programistycznym lub rozwijającym dziecięcą wyobraźnie obozie Millefiori. Połączenie zabawy i nauki sprawi że dziecko odpowiednio wejdzie w nowy rok szkolny.

Pokaż dziecku jak należy spędzać wolny czas

Jak widać warto jest wybrać dla swojego dziecka odpowiednie kolonie. Potrzebne będzie także wsparcie rodzica który pomoże zorganizować czas w letnie dni. Gry i konsole to fajny dodatek ale nie mogą się stać sposobem spędzania wolnego czasu. Warto jest zadbać o zajęcia dodatkowe dla dzieci które będą je rozwijać. Wybór jest ogromny wystarczy zainteresować czym dziecko.