święty mikołaj

Jakie prezenty wybrać?

Święta Bożego Narodzenia już się zbliżają. Wiele osób decyduje się na zakup podarków dla najbliższych dużo wcześniej. W sklepach kuszą nas wyprzedaże i specjalne promocje, których nie brakuje w okresie przedświątecznym. Czasem od razu wiemy co podarować bliskim, zwłaszcza jeśli znamy tę osobę bardzo dobrze i wiemy co chciałaby dostać. Gorzej jeśli musimy kupować prezent dla kogoś, kogo znamy słabiej i nie wiemy czym interesuje się dana osoba. Czym więc kierować się w wybieraniu niespodzianki? Czy prezent ma być praktyczny czy wręcz przeciwnie?

Internetowe inspiracje

Wiele inspiracji możemy znaleźć w Internecie. To nieocenione miejsce by wyszukać pomysły na świąteczne prezenty. Oprócz tych, które można kupić, Internet to prawdziwa skarbnica pomysłów na prezenty, które możemy własnoręcznie wykonać i w ten sposób stworzyć coś bardzo osobistego i niepowtarzalnego. Coraz większą popularność jako prezenty zdobywają też własnoręcznie przygotowane przetwory lub wina czy nalewki. Nie zawsze mamy czas by samemu przygotować słoiki z przetworami jesienią, a zima to idealna pora na wykorzystywanie właśnie ich. Ładnie ozdobione wzbudzą zachwyt i ciekawość. A może nawet przekonają kogoś do gotowania? Do tworzenia prezentów takich ozdoby możemy też zaangażować dzieci, to będzie dla nich doskonała zabawa i czas spędzony wspólnie. Oprócz samych pomysłów możemy wyszukać także dużo sposobów na proste, ale efektowne ozdobienie prezentów.

Bezpieczne prezenty

Wiele osób decyduje się na zakup „bezpiecznych prezentów”, takich jak na przykład gotowe zestawy kosmetyków. Wiele z tych zestawów jest już nawet zapakowanych, a tym samym oszczędzamy nasz czas. Małym dzieciom najczęściej kupuje się książki lub zabawki. Dużą częścią zabawek dostępnych w sklepach są te edukacyjne, które poprzez zabawę zachęcają do nauki. Jednak z dziećmi jest prościej – przeważnie cieszą się z każdego prezentu. Najmłodsi piszą listy do Mikołaja, wystarczy więc zakupić coś z listy i prezent już gotowy. Czasami z gotowych list korzystają też dorośli. Zazwyczaj przygotowują listę kilku przedmiotów, a członkowie rodziny wybierają to co chcą kupić. Są jednak zwolennicy i przeciwnicy tego rozwiązania. Wielu osobom lista wydaje się praktyczna, każdy dostanie prezent jaki chciałby dostać i który przyda mu się. Z drugiej strony wiele osób jest przeciwnych, ponieważ prezenty nie są najważniejsze podczas Świąt i powinniśmy cieszyć się z każdego podarku, bo najważniejsza jest pamięć.

Gotówka lub bony

Wiele osób z braku pomysłów na prezenty wręcza gotówkę lub bony do różnych sklepów. Bony przeważnie mają postać przedpłaconej karty, a obdarowana osoba może ją wykorzystać według swojego pomysłu. Jeśli wiemy gdzie dana osoba najczęściej robi zakupy jest to bezpieczna opcja na prezent, który ją ucieszy. Wiele osób uważa, że podarowanie gotówki jest nieodpowiednie, a zwłaszcza dzieciom. Zdecydowanie jest to najłatwiejszy pomysł na prezent, bo nie musimy się nad nim zastanawiać. Wiele osób jednak woli dostać jakąkolwiek niespodziankę i widzieć, że ktoś choć trochę się wysilił przy wyborze świątecznego prezentu.

Zamiast strzelać można zapytać

Pomysły na prezenty możemy znaleźć wszędzie. Możemy czerpać wiele inspiracji, przypominać sobie prezenty, które zrobiły na nas największe wrażenie albo samemu wykonać coś od siebie. Nawet jeśli nic nas nie zainspiruje, z pewnością znajdziemy coś w sklepach. Ostatecznie możemy poprosić o listę albo zapytać wprost co ktoś chciałby dostać. Warto pamiętać, że wiele osób nie oczekuje od nas najdroższego prezentu i bardziej niż pieniądze doceni mały własnoręcznie zrobiony przedmiot, a nawet wspólnie spędzony czas.