Przewóz osób – sprawdź czym Twoje dziecko pojedzie na ferie

Ferie zimowe to okres w który rodzicie chętnie wysyłają swoje pociechy na kolonie. Jednak zanim dzieciaki zaczną się razem bawić muszą tam czymś dojechać. Niestety przeszłość nas nauczyła że lepiej jest sprawdzić czym Twoje dziecko pojedziecie na ferie i w jakim to jest stanie. Wielu rodziców jest zabieganych i nawet nie bierze do głowy że bus czy autobus którym dzieci pojadą na kolonie może być niesprawny. Czasami tez bagatelizujmy problem bo przecież dziś już nikt tak nie robi. Czy aby na pewno? Przewóz osób to bardzo specyficzna branża.

Wyciągajmy wnioski

Historia pokazała że osoby odpowiedzialne za dostarczenie pojazdu nieraz miały gdzieś w jakim on jest stanie. Najważniejsze jest to aby pieniądze się zgadzały. Takie podejście w ostatnich latach jest coraz rzadsze jednak nadal występuje. Nawet uruchomienie usługi bezpieczny autobus nie pomogło ostatecznie pozbyć się tego problemu. Dlatego najlepszy ubezpieczeniem jest rozwaga rodziców którzy wiedzą co w takiej sytuacji należy zrobić.

Policja pomoże

Pytanie jak prawidłowo zabrać się za badanie stanu technicznego pojazdu? Przede wszystkim nie robić tego na własną rękę. Nie jesteś od tego dlatego daj sobie spokój. Najlepszy rozwiązaniem jest poinformowanie policji o dacie wyjazdu z prośbą o sprawdzenie czy bus albo autobus nadaje się do jazdy. Pamiętaj że cała procedura zajmuje godzinę czasu. W tym czasie policjanci sprawdzają stan opon, oświetlenia, hamulców oraz trzeźwość kierowcy. Jeżeli wszystko jest ok wycieczka rusza w trasę. Jeżeli pojazd nie nadaje się do jazdy przewoźnik ma obowiązek podstawić pojazd zastępczy.

Zaufany przewoźnik

O możliwości sprawdzenia stanu pojazdu przypomina firma Przewóz Osób Dejna Busa – http://dejnabus.com.pl/ która od wielu lat oferuje usługi z zakresu przewozu osób oraz wynajmuj busów. Właściciel firmy przypomina iż nawet najmniejsza wada samochodu może doprowadzić do tragedii dlatego nie bójmy się sprawdzać czy pojazd którym pojadą nasze dzieci jest sprawny. Dejna Bus to firma która znajduje się w Nidzicy jednak na co dzień współpracuje z klientami z Olsztyna oraz Warszawy.