prawo

Profesjonalna pomoc adwokata jest często nieoceniona. Samodzielnie nie zawsze znamy się na zawiłych przepisach prawnych i nie wiemy, jak rozwiązać dany problem. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi adwokat z Olsztyna, który już od ponad dziesięciu lat prowadzi własną działalność gospodarczą. Specjalista ukończył studia prawnicze, a od 2017 roku jest członkiem Izby Adwokackiej w Olsztynie. Na jakie usługi można liczyć? Kiedy zwrócić się o wsparcie do prawnika w Olsztynie?

Adwokat z Olsztyna

Doświadczony prawnik z Olsztyna działa z pasją i zaangażowaniem już od wielu lat. Można liczyć na wsparcie prawne osób fizycznych i podmiotów gospodarczych. Kancelaria udziela doradztwa w sprawach natury prawnej, które często obejmuje także reprezentowanie przed sądami i organami administracji publicznej. Klienci biznesowi chętnie stawiają na kompleksową pomoc, która wiąże się z prowadzeniem własnej działalności. Oczywiście zakres usług adwokata z Olsztyna jest znacznie szerzy. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?Adwokat posiada licencję doradcy restrukturyzacyjnego, dlatego może nam pomóc w przeprowadzeniu postępowania odnoszącego się do upadłości konsumenckiej. 

Obszary działania adwokata

Każdy z nas wie, że adwokat to osoba godna zaufania. Pracuje na podstawie wiedzy i doświadczenia, przy czym na pierwszym miejscu stawia dobro swoich klientów. Jakimi obszarami działania zajmuje się prawnik z Olsztyna? Są one następujące:

  • Prawo gospodarcze – odnosi się do norm prawnych, które dotyczą działalności gospodarczej. 
  • Prawo karne – ma za zadanie chronić obywatelu, ich praw i wolności.
  • Prawo rodzinne – to zespół norm prawnych, które regulują ważne kwestie między krewnymi i małżonkami. 
  • Prawo cywilne – zajmuje się głównie stosunkami majątkowymi i niemajątkowymi między różnymi podmiotami. 
  • Prawo handlowe – dotyczy obrotu towarów i usług, jak i prowadzenia działalności. 
  • Prawo administracyjne – to niezwykle szeroki zbiór przepisów, regulujących relacje między organami państwowymi a obywatelami. 

Jak widać, adwokat pomoże nam w różnorodnych sprawach, dzięki czemu sprawnie rozwiążemy swoje problemu. 

Profesjonalne usługi

Dla zwykłego człowieka przepisy prawne bywają niezrozumiałe i zawiłe. Bez nich jednak nasze życie byłoby nieuporządkowane, dlatego trzeba mieć na uwadze wszelkie kwestie z tym związane. Nie musimy znać się na wszystkim, gdyż pomocą służy prawnik z Olsztyna. Specjalista przez cały czas doskonali swoje umiejętności i wiedzę, dlatego mamy pewność uzyskania profesjonalnej pomocy. Usługi są kierowane zarówno dla klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Wiedza idzie w parze z doświadczeniem, co w zawodzie prawnika jest bardzo ważne. 

Jakie specjalizacje kancelarii adwokackiej mogą nam posłużyć? Faktem jest, że adwokat z Olsztyna zna się na wszystkich dziedzinach prawnych. W trakcie studiów zdobył wiedzę, którą wykorzystał w praktyce jako podmiot gospodarczy. W efekcie doskonale zna się na prawie gospodarczym, finansowym, handlowym. Nie zapominajmy o pomocy doradczej, która cieszy się dużą popularnością. Można skorzystać ze wsparcia przy wypełnianiu wniosków, tworzeniu dokumentów firmowych, handlowych i reprezentowaniu przez instancjami sądowymi. Usługi prawnicze obejmują także szeroko rozumiane prawo rodzinne, cywilne, administracyjne, czy też karne. 

Zakres kompetencji prawnika z Olsztyna jest niezwykle szeroki. Specjalista zajmuje się wypełnianiem wniosków, tworzeniem opinii prawnych, doradztwem restrukturyzacyjnym, udziałem w przesłuchaniach, przeszukaniach, jak i reprezentowaniem klientów w sądowych procesach.