Internet bywa niebezpieczny – uważaj co robisz

Internet to morze możliwości. To rzeczywistość kreowana co sekundę. Ludzie wrzucają posty na facebooka, filmy na Youtube, obrazki na Imagura. Możemy tu znaleźć informacje na każdy temat. Jednak ta wolność ma też swoją cenę. Jeden nieodpowiedni krok w internecie i tracimy pieniądze, prywatność, dostęp do swoich kont społecznościowych. Niestety wiele osób zapomina o niebezpieczeństwach czekających na nas w sieci. A Internet bywa niebezpieczny i to nawet bardzo.

Wyglądało jak allegro

Ostatnio bardzo głośną sprawą był pewnie przekręt który pojawił się na popularnym portalu OLX. Każdy z nas choć raz korzystał z usług tego portalu. Budzi on zaufanie. Właśnie to postanowili wykorzystać oszuści. Przekręt polegał na wystawieniu sprzętu elektronicznego w bardzo atrakcyjnej cenie. Oszust był bardzo sprytną osobą podawał numer do kontaktu. Rozmowa była kierowana w ten sposób że osoba zainteresowana proponowała transakcje przez Allegro. W tym momencie dochodziło do kulminacji. Oszust wysyłał podrobioną stronę aukcji która zachowywała się jak prawdziwe Allegro. Osoba zainteresowana myślała że dokonała zakupu i robiła przelew dopiero po kilku dniach dowiadywała się że została oszukana.

Nowy film w dniu premiery

Historia z Allegro to nie jedyny dowód na to jak naiwni potrafią być ludzie. Wiedzą o tym wszyscy którzy próbowali obejrzeć film w internecie w dniu jego premiery. Wiele osób nie wie że jest to po prostu niemożliwe i szuka w Google nowości w jakości HD. Jest to raj dla oszustów którzy w sprytny sposób podsuwają takim ludziom strony które rzekomo udostępniają dany tytuł w jakości HD. Jedne co musisz zrobić to wysłać SMS aktywującego Twoje konto. Wysłanie SMS i przepisanie kodu uruchamia bardzo kosztowną subskrypcje. Filmu nie ma koszty są o wiele większe niż bilet do kina.

Coś na zakończenie

Każdego dnia dostajecie na konto pocztowe E-mail który potencjalnie ma służyć wyciąganiu waszych danych. Jednie robią to nieudolnie inne naprawdę dają radę. To wszystko jest wynikiem barku skupienia i świadomości że i Ty możesz stać się celem cyberataku. Pilnuj tego co robisz w internecie.