Jak wiadomo, każdy z nas pragnie wejść w zdrową, długotrwałą relację z osobą, która wydaje się nas uszczęśliwiać. Niestety przysłowie „miłość jest ślepa”, często przekłada się na faktyczne zdarzenia oraz doświadczenia w naszym życiu. Rozstania, zwłaszcza kiedy związek trwał naprawdę długo i podjęliśmy decyzję o wspólnym założeniu rodziny, potrafią być bardzo bolesne. Oznacza to, iż jeżeli decydujemy się na rozpoczęcie sprawy o rozwód, warto skorzystać z usług profesjonalisty, który pomoże nam szybko i skutecznie zakończyć związek pod względem prawnym. 

Znajomość praw

Może wydawać się, że fakt o lepszej znajomości praw przez adwokata jest oczywisty. Niestety niektóre osoby, nie są świadome powagi postępowania oraz tego jak rozległe jest prawo karne i uważają, iż ich wiedzą w tym zakresie jest wystarczająca. W wielu przypadkach, takie podejście kończy się przegraną lub nieprzyjemnymi komplikacjami. Doświadczony adwokat z Olsztyna Karol Kakowski posiada nie tylko ogromną wiedzę teoretyczną, lecz także umiejętność opanowania, kontroli emocji oraz pełnego skupienia na trwającej rozprawie.

Zminimalizowanie stresu i niekorzystnych emocji 

Rozwód może stanowić drastyczne oraz bardzo bolesne pod kontem psychicznym wydarzenie. Wszystkie okazywane przez nas emocje, zarówno te negatywne, jak pozytywne wpłyną na ostateczną decyzję sądu. Poza tym, jeżeli na samą myśl o stronie przeciwnej czujemy złość i agresję, nie trudno o nagły wybuch płaczu, czy też rzucania obraźliwymi wyzwiskami w jej kierunku. Takie zachowania nie tylko wpłyną niekorzystnie na przebieg rozprawy i nasz wizerunek, ale także mogą skutkować nałożeniem na nas przez sąd dużych kar finansowych. Adwokat postara się obiektywnie spojrzeć na całokształt i nie da ponieść się emocjom. Może on także pomóc nam w opanowaniu negatywnych emocji, podjąć wartościowe argumenty, które wpłyną na nasze zachowanie. 

Sprawne i korzystne przeprowadzenie przesłuchań 

Dzięki obecności adwokata podczas przesłuchań będziemy mieć pewność, iż wszystko zostało przeprowadzone zgodnie z obowiązującym prawem, a strona przeciwna w żaden sposób ich nie naruszyła. Poza tym korzystając z usług adwokata, możemy liczyć na jego pomoc w wyborze pytań, jakie zadamy świadkom. Warto również pamiętać, że pytania od małżonka/żony mogą być dla nas niekomfortowe, dlatego dobrym pomysłem będzie omówienie potencjalnych odpowiedzi, że swoim radcą. Wspólna wersja zdarzeń oraz zgodność odpowiedzi z adwokatem, na pewno dobrze wpłynie na nasz wizerunek i rezultaty przesłuchania. 

Zdynamizowanie tempa postępowania 

Z racji, iż rozwód nie jest przyjemny dla żadnej ze stron, adwokat może dołożyć wszelkich starań, aby przyspieszyć ten proces. Co prawda, nie może on wpłynąć na planowane terminy odbycia się rozpraw lub tempo pracy sądu, ale z pewnością pomoże nam w prawidłowym wypełnieniu dokumentów. Sprawy rozwodowe wiążą się z masą dokumentów, które będziemy zmuszeni wypełnić. Niestety dla niektórych ich wypełnienie nie jest proste. Źle albo wcale nie wypełniona luka, przyczyni się do wydłużenia czasu trwania sprawy rozwodowej, ponieważ konieczna będzie poprawa dokumentów. Oprócz tego w grę wchodzą także kwestie:

  • Podziału majątku 
  • Ograniczenia praw rodzicielskich 
  • Ustalenia alimentów. 

W żadnej części nie ma miejsca nawet na niewielkie pomyłki czy niedociągnięcia. 

O czym należy poinformować adwokata przed rozpoczęciem sprawy? 

Znalezienie dobrego adwokata (zwłaszcza w tak dużym mieście, jakim jest Olsztyn) nie zajmie nam wiele czasu. Jednakże należy pamiętać, iż nawet najlepszy radca prawny, posiadający wieloletnie doświadczenie w zawodzie, nie będzie w stanie nam pomoc, gdy nie poinformujemy go o wszystkich niezbędnych szczegółach. Niektórzy obawiają się wyjawienia wstydliwych szczegółów, związanych z daną sprawą, co skutkuje zdziwieniem i mniejszym przygotowaniem adwokata podczas ich wyjawiania w trakcie rozprawy sądowej.